Тренінг ППД
Мета тренінгу: Озброїти учасників навичками та знанням для надання дітям та родинам адекватної першої психологічної допомоги.
Актуальність теми: В умовах надзвичайних ситуацій або відразу після кризової події перша психологічна допомога є надзвичайно актуальною. Розуміння особливостей реагування та реальних потреб дітей, які зазнали лиха, допоможе надати ефективну допомогу, а також сприяти позитивним змінам у їхньому житті. Саме підтримка, яку надають дитині протягом і після неприємних або травматичних подій батьки, родичі та дорослі друзі сім’ї, є вирішальним чинником у подоланні негативних наслідків травматичного стресу в дітей. Прислухаючись до того, що відбувається, батьки можуть знайти шляхи допомогти дитині впоратися зі своїми почуттями. Якщо батьки можуть бути разом з дітьми, дітям набагато легше. Дорослі, які можуть говорити з дітьми про події і сприймати їх почуття, допомагають дітям пережити травматичний стрес з меншими втратами.
ГЛОСАРІЙ
Більшість психологічних реакцій на травматичні події зазвичай вважаються нормальним реагуванням на надзвичайні чи екстремальні ситуації, незважаючи на їхній стресовий характер. У більшості випадків лише лічені особи потерпатимуть від довгострокових наслідків травматизації.
Як учитель, ви можете зробити дуже багато для того, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади. Постійний та регулярний контакт з вчителями та друзями допоможе дітям відновити відчуття безпеки. У такі часи ваша відданість, співчуття та навички стають особливо важливими та потрібними!
Коментарі
Дописати коментар